У далекому XVI столітті в Європі було неспокійно - почалася Реформація. Релігійно-етичні диспути кипіли буквально в кожному будинку. Особливо інтенсивно сперечалися у Франції, де вперше і була надрукована брошура як ефективна ідеологічна зброя. Майже всі книги не були винятком, в той час носили релігійний характер.
В період Великої Французької революції виготовлення брошур вже не було дивиною. Кожна підпільна друкарня, в якій було заборонено друкувати брошури під страхом смерті, йшла на ризик. Бо вже тоді було відома ефективність цієї маленької книжки - революційні ідеї стали проникати в маси.
Як і в XVIII столітті, коли основним засобом пропаганди були барвисті буклети, а в період російських революцій 1917 року листівки, знову стають затребуваним самвидавом. Про їх ефективність впливу на людей, думаю, не варто говорити.
У світі існує безліч цікавого та унікального... Візьмемо, наприклад,
книгу - нібито що в ній такого унікального? Але ж їх існує багато і всі
вони такі різноманітні за
... Читати далі »
Сувій як форма книги виник у Єгипті у IV тисячолітті до н.е. В античні та пізньоантичні часи сувій був основною формою рукописної книги. Така книга зазвичай складалася з багатьох склеєних між собою аркушів папірусу.Пергаментні аркуші зазвичай зшивалися у сувій. У IV—V столітті сувій поступово був витіснений такою формою книжки, як кодекс, тобто зшиток пергаментних чи папірусних аркушів. Коли в VII столітті Єгипет був завойований арабами, папірус став дедалі рідкіснішим матеріалом для письма. Проте папірусні сувої зустрічаються аж до XI століття. У Середньовіччі сувій як форма рукопису використовувався з літургійною метою та для запису драматичних текстів, а також часом для грамот та інших документів. Навіть у новий час сувої використовувалися для виготовлення грамот. У деяких архівах численні давні грамоти до сьогодні зберігаються згорнутими в трубку, проте вони, як правило, не складаються з багатьох аркушів. Сувої писалися чорнилом різної рецептури. Огріхи можна було сте
... Читати далі »
З тих пір як люди навчились писати, з'явилась потреба в запам'ятовуванні, відмітці того місця, на якому закінчилось читання. В Давньому Єгипті попередниками закладки були шматочки папірусу, які приклеювали до сувою. А на глиняних табличках в Стародавній Месопотамії або робили сколи, або відзначали потрібне місце фарбою.
Стародавні греки, швидше за все, насаджували на край сувою тріску.... Читати далі »