Форма входу
Цитата дня
Скуштувати, проковтнути, розжувати....
Анонс подій
[2012-12-12][Події]
Афіша театру ім. Кропивницького з 14.12 по 23.12 (0)
[2012-12-06][Події]
7 грудня відкриття фотовиставки (0)
[2012-12-06][Події]
З 11 грудня – тиждень мистецтва в Кіровограді (0)
[2012-12-05][Події]
Світ ловив мене, а не спіймав (0)
[2012-11-28][Події]
3 грудня «Музична вітальня» у краєзнавчому музеї (0)
[2012-11-28][Події]
Афіша театру ім. М. Кропивницького з 1. 12 по 9. 12 (0)
[2012-11-28][Події]
6 грудня в Кіровоград приїде Іван Андрусяк (2)
[2012-11-27][Події]
28 листопада «Розстріляне коло» в бібліотеці Чижевського (0)
[2012-11-26][Події]
З 26 листопада діє виставка з декоративно ужиткового мистецтва (0)
[2012-11-22][Події]
З 19-го по 23 листопада в бібліотеці Бойченка проходить захід "Національні культури Кіровоградщини" (0)
[2012-11-22][Події]
З 19-го по 23 листопада перегляд документальних кінострічок у бібліотеці ім. Чижевського (0)
[2012-11-22][Події]
26 листопада Андрій Курков у Кіровограді (0)
[2012-11-08][Події]
ШОУ ... книг.))) (0)
RSS/Друг читача
Наші проекти
Стародруки
Теги
Пошук
Категорії розділу
Історія книги [13]
Рейтинги [14]
Жанри [11]
Цікаво знати [96]
Бібліотека [10]
Ексклюзив [14]
Книгарня мого міста [3]
КнигаVSФільм [8]
Нобелівські лауреати з літератури [10]
Життєпис славної 34 групи [7]
Видавництва [15]
Обличчя [20]
Події [13]
Цитатник [4]
Проблеми видавничої галузі [37]
Що почитати? [16]
GoogleAdSense
Головна » 2012 » Жовтень » 24 » Найоригінальніші бібліотеки світу
9:16 PM
Найоригінальніші бібліотеки світу

На вашу думку, де ще можна розмістити бібліотеку, крім величезної багатоповерхової споруди? Замислювалися колись? Я думаю,  що ні. А от архітектори і художники відомих наоригінальніших бібліотек світу якось познущалися над своїм мозком. Результат? Досить непоганий - креативні споруди бібліотек відомі в усьому світі. Найцікавіше читайте далі у рейтингу.



  1. Peckham Library (Великобританія)

Одна з найбільш відвідуваних бібліотек світу, адже в її книжковому фонді є в наявності  близько 317 тисяч книг. Проект будівлі був представлений близько 2000 року компанією Alsop & Stormer. Щоб зрозуміти, що бібліотека схожа на перевернуту латинську букву "L”, потрібно обійти її з усіх боків. Під час будівництва споруди було використано найновіші матеріали та технології, на які було використано близько 5 мільйонів фунтів. Натомість, крім зовнішнього оформлення бібліотека від звичайної нічим не відрізняється. Всередині можна відвідати  конференц-зали, дитячі кімнати, читальні та інформаційні зали, а також  медіа-центр.


Peckham Library


  1. Princeton University Library (США)

Несподіване фантастично-футуристичне рішення оформлення будівлі бібліотеки. Всесвітньо відомий архітектор Френк Гарі стверджує, що ідея такого оформлення виникла з розрахунком на те, щоб надихати відвідувачів, серед яких в основному викладачі та студенти, на нові відкриття в сфері астрофізики, біології, хімії, фізики та математики. Але на нові ідеї відвідувачів спонукає не тільки оригінальне зовнішнє оформлення бібліотеки, а й внутрішній інтер'єр. Автор вміло поекспериментував з яскравими і несподіваними кольорами, що одразу ж піднімають настрій відвідувачеві. В будівлі знаходяться книгосховища, навчальні приміщення для індивідуальних і групових занять, а також кімната для відпочинку.


53145951


  1. Duisburg-Essen University Library (Німеччина)

Бібліотека схожа на величезну кулю на горизонті. Проект будівлі був затверджений компанією Greeen! Architects, яка спеціалізується на екологічних будовах. ЦЯ бібліотека якраз і є яскравим прикладом такої будови, адже вона містить елементи еко-архітектури: енергозберігаючі технології, сонячні батареї, систему очищення води та багато іншого. Книгосховище у формі усіченої кулі розташоване на великій відстані від інших висотних будівель і вентилюється за рахунок природного повітрообміну. З верхніх поверхів будинку відкривається чудовий вид на місто, що безперечно приваблює відвідувачів бібліотеки.


1248260753171934959b


  1. Watha T. Daniel/Shaw Library (США)

Бібліотека-стріла - саме так хочеться назвати американську бібліотеку, обдивившись її з усіх сторін. Вона також є прикладом зеленої архітектури, ідею якої запропонувала архітектурна студія Davis Brody Bond Aedas. "Скляна” бібліотека складається з трьох поверхів і займає площу близько 23 тисяч кв. м. Дитяча бібліотека, зал для глядачів багатоцільового призначення, громадські приміщення, онлайн-каталоги з доступом до електронних ресурсів; зали довідників, періодики, молодіжної літератури і читацький зал роблять бібліотеку новим суспільно-освітнім вузлом для даної місцевості. А система клімат-контролю, управління сонячним і денним світлом, використання перероблених матеріалів  робить бібліотеку зразком екологічно стійкого будівництва.


06.Vivace.CraigKraft.ShawLibrary.WDC.6February2012


  1. The Library Resort (Таїланд)

Бібліотека є одним із головних обєктів нового шикарного курортного центру - The Library Resort.  Родзинкою споруди є вид на басейн і присутність бару, де завжди можна щось смачне вжити, в тому числі і алкогольні напої. Керівництво курорту потурбувалося про дозвілля туристів, тож взяти книгу для прочитання її під сонечком на шезлонзі не складає ніяких проблем. Бібліотека дозволяє також брати аудіо і відео як для перегляду і залі, так і у власному номері. Без Інтернету також не обійшлося. Як бачимо, начебто звичайна бібліотека із мережою Інтернет, залами і книгами, але вона розташована в одному з найкращих місць Тайланду - посеред лісу на острові Самуі, що робить її дуже популярною серед великої кількості людей з усього світу.


サムイ島-The Library-around the pool3


  1. Biblioteca Parque Espana (Колумбія)

Бібліотека, що знаходяться в самих джунглях, на скелі, і є однією з  визначних пам'яток міста Медельїн. Архітектором цієї оригінальної кам'яної будівлі, що дещо схожа навіть на знаменитий усім Стоунхендж є Джанкарло Маззанті. Відкриття у 2007 році було надзвичайно гучне й урочисте: були присутні президент Колумбії, іспанський король Хуан Карлос I з дружиною. Площа бібліотеки сягає 14 тис. кв. м і представлена трьома кам'янимиі брилами, що по суті і є читальними залами культурного центру. Потрапити до будівлі можна незвичним для усіх любителів чтива способом - через канатну дорогу. Хоча, побувавши в середині, можна сказати, що ця колумбійська бібліотека нічим не відрізняється від інших.


PARQUE BIBLIOTECA ESPAÑA (Medellin, Colombia) GIANCARLO MAZZANTI ARQUITECTOS


  1. Villanueva Public Library (Колумбія)

І ще один приклад іспанської креативності. Бібліотека побудована лише з натуральних матеріалів - дерева і каміння. Під час будівництва повністю відмовилися від новітніх технологій, натомість активно використовували ручну працю й примітивну техніку. Авторами проекту були чотири молоді архітектора, що виграли оголошений урядом конкурс на цікаві ідеї щодо споруди бібліотеки. В будівлі є все: театр, дитяча бібліотека, адміністративні офіси і навіть ванні кімнати. Безліч простору й прекрасна вентиляція, що лише сприяє самовдосконаленню навіть у найгарячішу спеку.


VILLANUEVA PUBLIC LIBRARY (Villanueva, Columbia) A.PIÑOL, G.RAMIREZ, M.TORRES, C.MEZA


  1. Open-Air-Library (Німеччина)

Поєднання бібліотеки, сцени, кафе і парку у вигляді купи ящиків з-під пива - саме це і називається бібліотекою в невеликому не досить благополучному німецькому містечку Магдебург. За будівництво взялися самі мешканці, а будматеріали збирали близько 2 років. Бібліотека стала одним із шляхів облагороджування міського середовища та найпопулярнішим місцем відпочинку. Ще однією особливістю є те, що облік книг (а їх тут аж 20 тисяч) тут не ведеться зовсім. Повна безконтрольна свобода вибору на книжкових полицях у будь-яку годину доби.


LZ-TV-10-n2


  1. Автобус-бібліотека (Болгарія)

Було б непогано і в нас запровадити цю ідею: замість того, щоб і далі кататися на катастрофічно небезпечному транспорті, робити з нього бібліотеки. Саме так і роблять зі списаними автобусами і тролейбусами жителі міста Пловдив в Болгарії. Бібліотека діє на безкоштовних умовах і будь-хто може зайти всередину і почитати годинку-другу. Тут обладнані місця для десятка відвідувачів, а також невелика кухня, де можна заварити собі чай або каву.


06c125ccc64b


  1. Бібліотека у телефонній будці (Британія)

Найменша бібліотека в світі, що є ще одним способом порятунку списаного міського об'єкту (жителі міста Срмерсет придбали одного разу стару телефонну будку лише за 1 фунт). Незважаючи на свої невеликі розміри бібліотека працює 365 днів на рік, 24 години на добу. Книжковий асортимент вражає: книги для дітей, з кулінарії, художні, історичні романи, аудіокниги, фільми на DVD та глянцеві журнали. Для тих, хто страждає безсонням і вважає за краще читати книги ночами, в будці передбачена спеціальна нічна лампа.


malenkaja


Рейтинг з LifePravda
Категорія: Бібліотека | Переглядів: 1838 | Додав: Світланка | Теги: Світланка, Великобританія, Болгарія, США, Таїланд, найоригінальніші бібліотеки світу, німеччина, Колумбія | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Четвер, 2025-01-09, 2:19 PM
Вітаю Вас Гість
Календар
«  Жовтень 2012  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
Наша місія
Популяризація книги як визначного явища людської культури у всій багатогранності його оприявлення
Грані осмислення

Книга як...

феномен культури

духовна спадщина

інструмент освіти та розвитку

матеріальна конструкція

комерційний проект

місток між минулим та майбутнім

мудрість

історія

текст

суспільний рушій

інформаційний об'єкт

мікросвіт

художнє полотно



Наші відвідувачі
Архів записів
Друзі сайту
Пиши українською www.gre4ka.com.ua - Молодіжний онлайн-журнал Гречка Українські традиції
Статистика

Онлайн всього: 6
Гостей: 6
Користувачів: 0