В
першій публікації мною було сказано: "бібліотеки схожі на музеї”. І не
випадково це було написано, адже в світі є бібліотеки, які цінуються не
лише за свої величезні книжкові фонди, а й за оригінальну архітектуру та
сучасні інтер'єри. Деякі з них є архітектурними пам’ятками народу,
деякі є креативними проектами найвідоміших архітекторів і художників.
Зрештою, про них варто знати, особливо тим, хто полюбляє складати такі
собі списки "must-visit” під час своїх кругосвітніх подорожей.
Бібліотека аббатства Ad Mont, Австрія Належить до числа найкрасивіших монастирських бібліотек світу. В 1776 році за ескізами архітектора Йозефа Хубера була збудована найвідоміша зала бібліотек, що в довжину становить 70 метрів, у ширину - 14 метрів і 3 метри у висоту. Стеля бібліотека прикрашена фресками Бартоломео Альтомонте. Світло в приміщенні, яке виконано у білих та золотих кольорах, забезпечують 48 вікон.
Бібліотека Гейзеля, США Будівля названа на честь відомих письменників – Одрі та Теодора Сьюз Гейзеля. Сьогодні бібліотека вважається символом Каліфорнійського університету в Сан-Дієго. Бібліотека вражає своїм оформленням – зовні вона схожа чи то на крону дерева, чи то на величезний ліхтар. Родзинкою бібліотеки вважаються вхідні двері, що були спроектовані художником Джоном Балдессарі . Відвідувачів завжди приваблює напис: «Читай/Пиши/Думай/Мрій», а різнокольорове скло дверей одразу ж піднімає настрій. З обох боків, біля входу, на склі розташовані фотографії студентів університету у повен зріст на стосах книг, що створює ефект присутності старовини – давньогрецьких колон на п’єдесталі.
Бібліотека монастиря святого Галла, Санкт-Галлен, Швейцарія Одна з найважливіших монастирських бібліотек світу, що була заснована на початку VII століття абатом монастиря Отмаром. Бібліотека містить безліч старовинних книг VIII-XVст., що зберігаються у спеціальних залах. Найвідомішою є Головна зала, що оформлена в стилі рококо. Відвідувачі завжди віддають перевагу читанню книг саме у цій залі, де зберігається історія століть не лише в книгах, а й в інтер'єрі.
Бібліотека Делфтського технічного університету, Голландія Цю бібліотеку без сумніву можна назвати найновітнішою та найрозвинутішою в технологічному плані. Проект красивої і незвичної будівлі створило архітектурне бюро Mecanoo, яке постійно вирізняється серед інших креативністю та оригінальністю. Незважаючи на те, що бібліотека розташована у дворі найстарішого технічного університету в Нідерландах,вона має досить цікаву конічну форму, що здіймається над пагорбом. Внутрішній інтер’єр вражає широкими ландшафтними дизайнами. Дах бібліотеки покритий газоном, що служить природнім ізолятором, влітку ж тут можна поєднувати приємне з корисним – і почитати, і засмагнути під сонечком.
Публічна бібліотека Солт-Лейк-Сіті, США Чи не єдина бібліотека, де не тільки дозволяється розмовляти голосно, а ще й підспівувати, адже на кожному поверсі бібліотеки завжди грає приємна музика. Бібліотека дивує своїми масштабними розмірами, скляними стінами й височезними колонами. Стіни споруди нагадують картинну галерею, а з нижніх поверхів постійно манить аромат теплого шоколаду. Тут можна і повчитися, і збагатитися в мистецькому плані, і поспілкуватися з цікавою людиною за філіжанкою кави.
Використано деяку інформацію з сайтів: http://www.autotravel.ua/articles/naykrasyvishi-biblioteky-svitu/ http://vidomo.if.ua/index.php/int/889-libraries