"Історія – скарбниця наших діянь, свідок минулого, повчальний приклад для сучасності, застереження на майбутнє”. Мігель де Сервантес.
Книга - це один з найвеличніших видів мистецтва, створених людством. Вона є багатством кожної націїї та культури. Книга дає нам знання, завдяки яким ми відкриваємо для себе світ. Але є книги, які вважаються забороненими, ті, які приваблювали до себе найбільше уваги.
Збірник Боккаччо, що складався зі ста новел, став одним з найвідоміших книг раннього італійського Ренесансу. Майже вся книга написана в 1352-1354 роках, присвячена любові в абсолютно різних її проявах. Церква різко засуджувала твір через наявність еротичних та антиклерикальних (рух, спрямований проти домагань релігійних організацій) моментів. Автор дуже страждав через це і навіть намагався спалити книгу. У 1559 році її навіть включили в Індекс заборонених книг. І поширювалася вона в дуже відредагованому вигляді.
Ця книга була заборонена у Радянському Союзі через негативне ставлення до революції. Автор у 1957 році зміг переправити книгу за кордон, в Мілан, де вона і була надрукована. За свою книгу автор отримав Нобелівську премію, за що і був невизнаним у тодішньому СРСР. "Доктора Живаго” дозволили лише у 1988 році.
На даний момент ця книга заборонена в Україні, Польщі, Росії та Турції. Поєднує у собі елементи націонал-соціалізму та автобіографії. У книзі йдеться про дитинство А. Гітлера, про формування його політичних поглядів, які згодом були реалізовані у другій Світовій Війні, а також про поділ людства на раси та чистоту арійської крові.
«Поварена книга анархіста», Уільям Пауелл.
Книга заборонена у США. Була написана у знак протесту проти війни у Вьетнамі У книзі докладно подаються рецепти виготовлення отрут, вибухових речовин, зброї із підручних матеріалів. А також рецепт "Коктейля Молотова” та сльозогінного газу.
Ден Браун «Код да Вінчі»
Посмотреть на Яндекс.Фотках Заборонена у Лівані через те, що у книзі говориться про спільну дитину Ісуса та Марії Магдалини. Книга вважається образливою для християнства, хоча сюжет її є вигаданим.