Ось так виглядає список десяти найпопулярніших творів світу 19 століття: 1 У.Уітмен "Листья травы". Посмотреть на Яндекс.Фотках Це його збірка віршів та поем.Виражене Уітменом нове світовідчуття зажадало художніх нетрадиційних засобів. Найрадикальнішим нововведенням в «Листах трави» був вільний вірш, який у великій мірі зумовив неуспіх книги у сучасників, які вважали, що поезія неможлива без правильних розмірів і системи рим, обов'язкових у класичній ліриці.
2 М.Пруст. "В поисках утраченного времени" Повне ім'я - Валантен Луї Жорж Ежен Марсель Пруст. У пошуках утраченого часу - це напівавтобіографічний цикл з семи романів. Багато ідей, мотиви і сцени романів з'являлися в начерках незакінченого роману Пруста «Жан Санта» (1896-1899), а також в незакінченому філософському есе «Проти Сент-Бева» (1908-1909). цикл «У пошуках втраченого часу» складається з семи романів, які містять приблизно 3200 сторінок і 1,5 млн слів, де виведено більше ніж 2 000 персонажів
3 У.Фолкнер. "Шум и ярость" Заголовок роману був запозичений автором з шекспірівського «Макбета». «Шум і лють», четвертий роман Фолкнера, довгий час не мав комерційної популярності. Він став відомий через два роки, на хвилі успіху роману «Святилище», але протягом перших 16 років розійшовся лише тритисячним тиражем. До того часу, коли Фолкнер отримав Нобелівську премію (1949), роман уже придбав репутацію сучасної літературної класики.
4 Г.Флобер. "Мадам Бовари" Цей роман уперше був надрукований в 1856 році. Вважається одним із шедеврів світової літератури. Головна героїня роману - Емма Боварі, дружина лікаря, що живе не по засобах і заводящие позашлюбні зв'язки в надії позбавитися від порожнечі і буденності провінційного життя. Хоча сюжет роману досить простий і навіть банальний, справжня цінність роману - в деталях і формах подачі сюжету. Флобер як письменник був відомий своїм прагненням довести кожен твір до ідеалу, завжди намагаючись підібрати вірні слова. Посмотреть на Яндекс.Фотках 5 М.Твен. "Приключения Гекельбери Финна"
Продовження роману «Пригоди Тома Сойєра». Наступні після «Пригод Гекльберрі Фінна» книги з цими ж персонажами - «Том Сойєр за кордоном», «Том Сойєр - детектив» та «Змова Тома Сойєра». Роман був опублікований в 1884 році. Найбільш відомий переклад на російську мову належить Ніні Дарузес. Хоча Твен був противником расизму і імперіалізму і у своєму неприйнятті расизму зайшов набагато далі своїх сучасників, але в його книгах дійсно є елементи, які в наш час можуть бути сприйняті як расизм.
Шостим у списку йде Дж.Джойс. "Портрет художника в юности",потім - Л.Толстой."Анна Каренина" за ним Ф.Кафка. "Замок",далі Э.Уортон. "Век невинности" і останнє, десяте місце серед найкращих книг 19-го століття займає Г.Адамс. "Воспитание Генри Адамса"