Сергій Грабар – це людина в трьох особах. Меломани його знають як організатора Міжнародного джазового фестивалю «Єдність», любителі літератури – як письменника, будівельники – як директора Української будівельної асоціації. Сам він вважає головною справою життя – літературну діяльність. ... Читати далі »
Вергеліс Олег Анатолійович — український театральний та кінокритик, журналіст, мистецький оглядач, редактор відділу культури часопису «Дзеркало тижня»... Читати далі »
Як часто ви задаєтеся питанням "що б почитати?" Я - дуже часто.Але просто піти до книжкової крамниці не досить. Ти приходиш, очі розбігаються і губишся у величезній кількості бажаного. А коли все ж купляєш щось - розчаровуєшся. Бо кожну книгу намагаються описати так, не наче вона найкраща, найпрекрасніша, найцікавіша, най-най... За це не можна корити видавничу группу. Це їх робота, тим паче у кожного свій смак, але що ж робити, коли видається вільна хвилинка, хочеться якось культурно збагатить, ти купляєш книгу, а вона ну зовсім не те! Що ж, для таких як я и пишу цю статтю. Пишу про просто цікаві книжки україни за думкою відвідувачів форуму bc-city. Більшість пропонує почитати Юрія Андруховича, Ірену Карпу ... Читати далі »
Книгарня "Ураїнська книга" відновила свою роботу в 2011 році. Єдина книгарня, що спеціалізується на літературі виключно
українських видавців. Працює вона? Що з нею? Чи варто туди ходити? Все це ви дізнаєтесь на сайті ... Читати далі »
Літературні твори все частіше виходять за межі книжкової форми, втілюючи найвізуальніші свої риси в артбуках. Чарівні експерименти із словом продовжуються у майстернях Академії мистецтв, і нам хочеться розказати про черговий із них – на вірш Д. І. Хармса «День».
Ініціатором цього проекту стала Ірина Озаринська, асистент-стажист НАОМА, яка в своїй власній творчості дуже часто звертається до жанру артбуку, і змогла надихнути й інших. Художники свідомо зупинились на одному творі, бо це дає можливість найбільш повно втілити власне розуміння літературного тексту в художній та матеріальній формах, та побачити наскільки по-різному вони мислять.
Виявилось, що творчість Хармса цікава абсолютно усім учасникам проекту, дехто вже ілюстрував його твори, дехто – відкрив для себе вперше, але захопився. Створені роботи напрочуд різні, адже митці побачили хармсовський абсурд через призму власного світогляду та творчого досвіду. Більшість артбуків розраховані на безпосередню взаємодію з ни
... Читати далі »
Посмотреть на Яндекс.Фотках
Літературний інтернет-журнал The Millions провів опитування, з метою виявити 20-ку кращих книг, які увійшли у XXI сторіччя. У підсумку було сформовано два списки, перший склали 56 експертів: письменники, критики, журналісти, а другий список був створений за результатами голосування в опитуванні читачів, на сайті Фейсбук.
«Коротке і дивне життя Оскара Уо» Жуно Діас
Напівавтобіографічний роман 2007 року, написаний американцем домініканського походження Жуно Діасом, оповідає про долю товстого і глибоко нещасної дитини, що переживає процес дорослішання в Нью-Джерсі і передчасно гине в ранній юності. Твір був удостоєний Пулітцерівської премії 2008 року. Примітною особливістю книги можна
... Читати далі »