Протягом всього життя кожна людина є творцем і учасником багатьох процесів, під час яких дізнається про такі людські якості: підлість, лицемірство, обман, вірність, добродушність та багато-багато чого . Таким чином, кожен є автором унікальної і неповторної книги -- «Книги життя». У когось ця книга буде наповнена яскравими ілюстраціями та цікавим змістом, у когось вона буде із тонкою обкладинкою, сторінками із газетного паперу і куценьким сюжетом, який після прочитання не залишається надовго в пам'яті. Але, що поробиш, як-то кажуть «Кожен – коваль свого щастя»...
Якщо відхилитися від філософських роздумів про книгу, і звернутися до реальних речей, то картина не досить втішна… Адже читають зараз дуже мало. Причиною тому є безбарвне і всім знайоме слово ліньки, яке щодня відбирає у людей можливість здобувати освіту і розвиватися. Існує народна приказка, яка говорить: «Хто не читає, той сам собі шкодить», якщо вдуматися в сенс цих слів, дійсно розумієш, що своєюбездіяльністю ти причиняєш собі шкоду. Стаєш інтелектуально та духовно убогою особистістю, а поєднання цих 2 якостей в 1 людині це отруйна суміш, яка здатна пригнічувати кожного разу, коли поряд знаходять люди із протилежними властивостями.
От коли ти читаєш --ти думаєш, ти стаєш учасником багатоланцюжкового процесу, у тобі народжуються думки, які раніше ти не впускав у свою свідомість. Читаючи книгу, ти долучаєшся наче до якогось магічного дійства, що відоме тільки тобі, черпаючи нові знання ти отримуєш неймовірне задоволення, адже дізнаєшся про те, чого не знають інші. І це круто!
Тільки від тебе залежить наскільки якісною буде твоя книга, чи буде користуватися попитом накниговидавничому ринку. Усе залежить від того у якому жанрі напишеш її. Зміст—це основа твоєї книги і тільки від тебе залежить чи стане вона масовою літературою, чи буде ексклюзивним виданням, головне, щоби не перетворилася на зіпсовану копію, наслідок післядрукарського процесу.