Посмотреть на Яндекс.Фотках
Літературний інтернет-журнал The Millions провів опитування, з метою виявити 20-ку кращих книг, які увійшли у XXI сторіччя. У підсумку було сформовано два списки, перший склали 56 експертів: письменники, критики, журналісти, а другий список був створений за результатами голосування в опитуванні читачів, на сайті Фейсбук.
«Коротке і дивне життя Оскара Уо» Жуно Діас
Напівавтобіографічний роман 2007 року, написаний американцем домініканського походження Жуно Діасом, оповідає про долю товстого і глибоко нещасної дитини, що переживає процес дорослішання в Нью-Джерсі і передчасно гине в ранній юності. Твір був удостоєний Пулітцерівської премії 2008 року. Примітною особливістю книги можна злічити змішання літературної англійської, «спангліша» (суміші англійської та іспанської) та вуличного сленгу латиноамериканців, які влаштувалися в Америці.
«2666» Роберто Боланьо
Виданий посмертно роман чилійського письменника Роберто Боланьо (1953-2003). Роман складається з п’яти частин, які автор з економічних міркувань збирався опублікувати як п’ять незалежних книг, щоб таким чином забезпечити життя своїх дітей після його смерті. Тим не менше після його смерті, спадкоємці оцінили літературну цінність твору і вирішили видати його як один роман.
«Середня стать» Джеффрі Евгенідіс
Історія життя гермафродита, щиро і відверто розказана від першої особи. Роман, написаний американцем грецького походження Джеффрі Евгенідісом в Берліні, отримав Пулітцерівську премію 2003 року. Роман являє собою історію кількох поколінь однієї родини очима нащадка-гермафродита.
«Хмарний атлас» Девід Мітчелл
«Хмарний атлас» подібний дзеркального лабіринту, в якому перегукуються, нашаровуючись один на одного, шість голосів: нотаріуса середини дев’ятнадцятого століття, що повертається до США з Австралії; молодого композитора, змушеного торгувати душею і тілом в Європі між світовими війнами; журналістки в Каліфорнії 1970 – х, яка розкриває корпоративна змова; дрібного видавця – нашого сучасника, примудрився зірвати банк на бандитської автобіографії "Удар кастетом» і біжить від кредиторів; клону-прислуги з підприємства швидкого харчування в Кореї – країні, де переміг кіберпанку; та гавайського козопаса на заході цивілізації.
«Дорога» Кормак Маккарті
Книга Комрака Маккарті, чиї твори відрізняються жорстким реалізмом і здоровим поглядом на нашу, людську сутність, без масок, без лицемірства, без будь-якої романтики. Батько з маленьким сином мандрують по пережила жахливу катастрофу країні, відчайдушно намагаючись уціліти й зберегти людську подобу в постапокаліптичному світі.
«Спокута» Іен Мак’юен
«Спокута» – це вражаюча у своїй щирості «хроніка втраченого часу», яку веде дівчинка-підліток, на свій вигадливий і по-дитячому жорстокий лад переоцінюючи і переосмислюючи події «дорослого» життя. Ставши свідком згвалтування, вона трактує його по-своєму – і приводить в дію ланцюжок фатальних подій, яка відгукнеться самим несподіваним чином через багато-багато років.
«Пригоди Кавалера і Клея» Майкл Чабон
Два єврейських юнаки під час Другої світової війни стають королями коміксу в Америці. Своїм мистецтвом вони намагаються боротися з силами зла і з тими, хто тримає їх близьких в рабстві і хоче знищити.
«Поправки» Джонатан Франзен
Це іронічне й глибоке осмислення споконвічного конфлікту батьків і дітей в епоху бравурного «кінця історії», непробивною політкоректності й всюдисущого Інтернету. Стежачи за смутними й смішними життєвими колізіями родини колишнього інженера-шляховика Альфреда Ламберта, повільно сходить з розуму, автор вибудовує багатофігурний роман про любов, бізнесі, кінематографі, «високої кухні», запаморочливої розкоші Нью-Йорка і навіть про свавілля на пострадянському просторі. Книга оголошена «першим великим романом XXI століття».
«Gilead» Marilynne Robinson
Дія роману відбувається в 1956-му році в містечку Гілеад, штат Айова. Книгу складають листи, написані в щоденникової формі 76-річним священиком і адресовані його 7-річному синові. Відповідно, роман являє собою ряд непослідовних сцен, спогадів, історій, моральних рад.
«Білі зуби» Зеді Сміт
У центрі твору – доля підлітка, який утік з дому від похмурого пророцтва свого батька. На дивовижні долі героїв, жителів Японії другої половини XX століття, впливають пророцтва, посланці потойбічного світу і кішки.
«Не відпускай мене» Кадзуо Ісігуро
Тридцятирічна Кеті згадує своє дитинство в привілейованій школі Хейлшем, повне дивних недомовок, половинчастих одкровень і прихованої загрози. Це роман-притча, це історія кохання, дружби і пам’яті, це здійснення метафори «служити всім життям». «Runaway» Alice Munro
Збірка оповідань відомої канадської письменниці, за якими в Голлівуді вже знімають фільми, а в 2004 році книга отримала премію Гіллера.
«The Master» Colm Toibin
Книга ірландського письменника Колма Тобіна (Colm T? Ib? N) «Майстер», що оповідає про життя відомого романіста і критика XIX століття Генрі Джеймса заслужила найбільшу в світі літературну премію за художній твір на англійській мові.
«Половина жовтого сонця» Нгозі Адічі Чімаманда
Повний напруженого драматизму роман розповідає історії декількох людей, – історії, які сплелися самим разючим чином. Читачі назвали роман Адічі «африканським« біжить за вітром »”, а британські критики присудили йому престижну премію «Оранж».
«Незвичайна Земля» Джумпи Лаірі
«Незвичайна Земля» – книга американської письменниці індійського походження-Джумпи Лаірі. У ній безпосередньо він а продовжує тему індійських емігрантів, яку почала також у своєї першої книги "Тлумач хвороб”.
«Джонатан Стрендж і містер Норрелл» Сюзанна Кларк
Магічна Англія епохи Наполеонівських воєн. Англія, в якій чарівники складаються на таємній службі уряду і власними способами захищають Британську імперію. Але, борючись з ворогом «звичайним» і використовуючи свою Силу як ще одна зброя у війні «людський», чарівники забули про своє істинне, одвічному недругів і противника – стародавній народ, пам’ятає, як він керував колись людськими землями і душами. І тепер, коли магія стала слабшати і вичерпуватися, з глибин позамежної стародавності повертаються фейрі, ведені своєї Нової надією – Підкидько Королем-Вороном. Посмотреть на Яндекс.Фотках
До списку експертів також увійшли книги «звідані світ» Едварда П. Джонса, «Пастораль. Розруха в парку цивільної війни »Джорджа Сондерса,« Пора відводити коней »Пера Петтерсона,« Бастіон самотності »Джонатана Летем, збірка оповідань Келлі Лінк« Все це дуже дивно».
|