Першим у списку найпопулярніших авторів зарубіжної літератури за имнулий рік - Борис Акунін - псевдонім, справжнє ім'я: Григорій Шалвович Чхартішвілі. Блискучий російський письменник, есеїст, літературний перекладач, критик, белетрист, японіст і літературознавець. Посмотреть на Яндекс.Фотках Акунін став автором книги «Письменник і самогубство» (М.: Новое литературное обозрение, 1999). Крім принесли йому популярність романів і повістей із серії «Пригоди Ераста Фандоріна», Акунін створив серії «Пригоди сестри Пелагії», «Пригоди магістра», «Жанри» і був укладачем збірки найбільш яскравих творів сучасних західних белетристів «Ліки від нудьги». У вересні 2000 року на Московському книжковому ярмарку був названий російським письменником року. Лауреат премії «Антибукер» за 2000 рік за роман «Коронація».
Посмотреть на Яндекс.Фотках Другим за списком став Стіг Ларсон. Повне ім'я Карл Стіг-Ерланд Ларссон, шведський письменник і журналіст, автор трилогії «Міленіум» про детектива-журналіста Мікаеля Блумквіста і дівчині-хакера Лісбет Саландер. Написавши три романи з циклу «MILLENNIUM», відніс їх в Norstedts, одне з провідних видавництв художньої літератури в Швеції. «Це було нечувано, - говорить Магдалена Хедлун - Вперше в своїй практиці Norstedts підписав договір на три книги з людиною, яка до цього ніколи не писав романів. Правда, у нас були великі надії, але успіху в такому масштабі ми не припускали ». Стіг Ларссон встиг укласти договір з Norstedts на публікацію циклу «MILLENNIUM», але помер від обширного інфаркту 9 листопада 2004 у віці 50 років перш, ніж хоча б одна книга трилогії вийшла з друку.
Посмотреть на Яндекс.Фотках На третьем месте разместилась Нора Робертс, гражданка США. До 1979 года работала секретарём. Начинала как автор дамских романов, в последнее время тяготеет к «мейнстриму». Также издавалась под псевдонимом Джей Ди Робб.
Четверте місце нашого літературного хіт-параду займає Стівен Кінг (на мою зовсім не заслужено). Пристрасть до творчості проявилася у Кінга ще в 1959 р., коли він у віці 12 років написав статтю для місцевої «газети» його брата під назвою «Жарти Дейва» Перші два його роману багаторазово відкидалися багатьма видавцями і Кінг, доведений до відчаю, навіть викинув рукопис одного з них в сміттєву корзину, проте за наполяганням дружини зробив останню спробу і послав витягнуту з смітника рукопис у видавництво «Doubleday» і через деякий час отримав чек на 2,500 доларів. Роман називався «Керрі». Керрі відразу стала популярною, як і фільм, що з'явився в 1976 році. Після визнання громадськістю роману «Поселення Салем / Доля Салема» («Salem's Lot»), спочатку мав назву «Друге Пришестя» («Second Coming»), Кінг отримав статус письменника в стилі жахів, але це не надто хвилювало його. Стівен Кінг обожнює рок музику (наприклад, Брюса Спрінгстіна). Він багато цитує тексти пісень у своїх романах. У 1998 році Кінг зайняв 31 місце в списку знаменитостей «Forbes Top 40 List of Entertainers», заробивши за рік близько 40 мільйонів доларів ... Книги Кінга були видані сумарним тиражем в сотні мільйонів екземплярів і перекладені на більшість мов світу, він став найбагатшим письменником за всю історію літератури. Багато хто з його романів екранізовані.
Наступною за популярністю виявилася Агата Крісті - справжнє ім'я - Мері Кларисса Агата Міллер. Письменниця Великобританії. Агата Крісті. Класик детективного жанру, «королева детектива». У дитинстві відрізнялася розвиненою уявою в поєднанні з сильною сором'язливістю. «Люди, яких я придумувала, - писала Крісті, - були для мене більш реальні, ніж оточували мене насправді». Вважається, що причиною звернення Крісті до детектива була суперечка зі старшою сестрою Мадж (вже проявила себе як літератор). В результаті з'явився роман «Таємниче пригода в Стайлз». Перший гонорар Агати Крісті склав 25 ф. ст. Отже, в 1920 р. в літературі з'явився маленький бельгієць Еркюль Пуаро, за ним - парочка детективів-аматорів Таппенс і Бересфорд, через рік - полковник Рейс, слідом - інспектор поліції Баттл, а через десять років після появи Пуаро «народилася» спостережна старенька міс Марпл. З-під пера Агати Крісті вийшло близько 70 романів, безліч оповідань, п'єс, опублікованих загальним тиражем близько півмільярда екземплярів по всьому світу. З 1958 р. вона була беззмінним президентом англійського Детективного клубу. Королева Єлизавета подарувала їй дворянський титул.
На 6, 7, 8, 9, і 10-му місцях розташувалися такі письменники відповідно: Джеймс Роллінс (американець, другий псевдонім Джим Чайковські), Сьюзен Коллінз (англійка), Джоанна Линдсей (США), Джордж Мартін (повне ім'я Джордж Реймонд Ричард Мартін, Шотландія) і Віктор Суворов (Росія, справжнє ім'я - Володимир Богданович Резун). За ними йдуть Сессілія Ахерн (Ірландія), Стефані Майєр (америка), Бернард Вербер (фр.), Джудіт Макнот (США) і Сандра Браун (США.Мысто Вако, штат Техас).
У закінченні скажу - шкода, що в цьому довгому списку не відшукалося ні одного Українского письменника.
|